{:ru}Google грозит $9 млрд штрафа за искажение результатов поиска{:}{:uk}Google загрожує $9 млрд штрафу за спотворення результатів пошуку{:}

0

{:ru}Европейские регуляторы готовятся поставить точку в семилетнем расследовании в отношении Google и его подразделения Alphabet. Обвиненному в антиконкурентной выдаче информации по поисковым запросам Google грозит штраф до $9 млрд.

Антимонопольщики закончили поиск

Европейские антимонопольные регуляторы намерены оштрафовать поисковик Google за нарушения в сфере конкуренции. Об этом пишет Reuters со ссылкой на собственные источники в Google. Сумма штрафа, по условиям антимонопольного законодательства ЕС, может составить до 10% от мирового оборота компании-нарушителя – в данном случае около $9 млрд.

Решение о крупном штрафе будет вынесено по итогам семилетнего расследования: на поисковик поступили десятки жалоб от американских и европейских конкурентов. Авторы жалоб утверждали, что Google сознательно искажал результаты интернет-поиска, ориентируя пользователей на собственную торговую площадку – маркетплейс Google Shopping – тем самым «нанеся вред, как участникам рынка, так и потребителям».

Google сослался на эволюцию

В Google и его материнской компании Alphabet информацию о перспективе многомиллиардного штрафа не комментируют. Ранее эти американские компании отвергали претензии антимонопольщиков, заявляя, что регуляторы не учли в своем расследовании идущую конкурентную борьбу между онлайн-ритейлерами Amazon и eBay, которые «являются крупнейшими игроками в интернет-пространстве».

Кроме того, в Google заявляли, что «эволюция страниц результатов поиска направлена на улучшение их качества и пользовательского опыта, а не злоупотребление позицией компании на поисковом рынке». «Показывая результаты поиска для людей, интересующихся шоппингом, мы понимали, что нам нужно выходить за пределы старомодных «10 синих ссылок» (вариант поисковой выдачи, от которого Google начал отходить в 2015 г.), чтобы угнаться за конкурентами и предоставить лучшие услуги пользователям. Мы разработали новые способы организации и ранжирования продукта, предоставляя его пользователям в удобном формате в поиске и объявлениях. В 2012 г. в рамках этих усилий, в дополнение к нашим традиционным объявлениям, мы представили Google Shopping в качестве нового рекламного формата — мы не думаем, что этот формат является антиконкурентным», — отмечалось в записи в блоге Google в 2015 г.

По данным Reuters, кроме штрафа, Европейская комиссия также намерена запретить Google использовать нарушающую закон практику в дальнейшем. Однако пока непонятно, какие меры будут приняты, чтобы обязать поисковик обеспечить гарантированно равные обращения пользователей интернета к сайтам онлайн-торговцев.

Источник: cnews.ru{:}{:uk}Європейські регулятори готуються поставити крапку в семирічному розслідування щодо Google та його підрозділи Alphabet. Звинуваченому в антиконкурентної видачі інформації по пошуковим запитам Google загрожує штраф до $9 млрд.

Антимонопольники закінчили пошук

Європейські антимонопольні регулятори мають намір оштрафувати пошуковик Google за порушення в сфері конкуренції. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела в Google. Сума штрафу, за умовами антимонопольного законодавства ЄС, може скласти до 10% від світового обороту компанії-порушника – в даному випадку близько $9 млрд.

Рішення про великий штраф буде винесено за підсумками семирічного розслідування: на пошуковик надійшли десятки скарг від американських і європейських конкурентів. Автори скарг стверджували, що Google свідомо спотворював результати інтернет-пошуку, орієнтуючи користувачів на власну торгову площадку – маркетплейс Google Shopping – тим самим «завдавши шкоди, як учасникам ринку, так і споживачам».

Google зіслався на еволюцію

В Google і його материнській компанії Alphabet інформацію про перспективу багатомільярдного штрафу не коментують. Раніше ці американські компанії відкидали претензії антимонопольників, заявляючи, що регулятори не врахували в своєму розслідуванні йде конкурентну боротьбу між онлайн-ритейлерами Amazon і eBay, які «є найбільшими гравцями в інтернет-просторі».

Крім того, в Google заявляли, що «еволюція сторінок результатів пошуку спрямована на поліпшення їх якості і користувацького досвіду, а не зловживання позицією компанії на пошуковому ринку». «Показуючи результати пошуку для людей, які цікавляться шопінгом, ми розуміли, що нам потрібно виходити за межі старомодних« 10 синіх посилань »(варіант пошукової видачі, від якого Google почав відходити в 2015 р), щоб встигнути за конкурентами і надати кращі послуги користувачам . Ми розробили нові способи організації та ранжирування продукту, надаючи його користувачам у зручному форматі в пошуку і оголошеннях. У 2012 р в рамках цих зусиль, на додаток до наших традиційних оголошеннях, ми представили Google Shopping як нового рекламного формату – ми не думаємо, що цей формат є антиконкурентних », – зазначалося в запису в блозі Google в 2015 р

За даними Reuters, крім штрафу, Європейська комісія також має намір заборонити Google використовувати цю практику в подальшому. Однак поки незрозуміло, які заходи будуть прийняті, щоб зобов’язати пошуковик забезпечити гарантовано рівні кількість звернень від користувачів інтернету до сайтів онлайн-торговців.

Джерело: cnews.ru{:}

Попередня стаття{:ru}Ученые: Парк Юрского периода никогда не станет реальностью{:}{:uk}Вчені: Парк Юрського періоду ніколи не стане реальністю{:}
Наступна стаття{:ru}OnePlus 5 станет самым тонким флагманом компании{:}{:uk}OnePlus 5 стане найтоншим флагманом компанії{:}

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут